Завантаження ...

Життя 15 містян забрав туберкульоз торік у Сумах

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з боротьби з туберкульозом наголошує на необхідності вчасної діагностики та лікування цієї хвороби.



Напередодні Всесвітнього дня боротьби з боротьби з туберкульозом наголошує на необхідності вчасної діагностики та лікування цієї хвороби.

Відділ охорони здоров’я напередодні Всесвітнього дня боротьби з боротьби з туберкульозом наголошує на необхідності вчасної діагностики та лікування цієї хвороби.

Торік у Сумах вперше виявлено 106 хворих на туберкульоз (в 2017 році – 118 хворих), що становить 40,1 на 100 тис. населення. Дещо зменшилась не тільки загальна захворюваність, а і захворюваність на туберкульоз органів дихання. А от смертність від туберкульозу за 2018 рік в порівнянні з минулим роком зросла – померло15 осіб (у 2017 році – 10 осіб). Дев’ятеро померлих не перебували на обліку в протитуберкульозних кабінетах, вели асоціальний спосіб життя і за медичною допомогою не звертались.

Нагадаємо, що туберкульоз – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей, абсолютна більшість з яких – жителі країн, що розвиваються.

Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Щороку в Україні реєструється близько 20 000 нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча це захворювання цілком виліковне. Останні два роки Україна стовідсотково забезпечує лікування туберкульозу на державному рівні.

Всесвітний день боротьби з туберкульозом, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 24 березня з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

Мета Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: