Завантаження ...

На Сумщині надмірна довірливість громадян дозволила шахраям зірвати джекпот

Тільки за останню добу невідомі шахраї збагатилися за рахунок довірливих громадян на 115 000 гривень.



Жертвами злочинців стали жителі Роменського, Лебединського, Сумського, Липоводолинського, Шосткинського та Білопільського районів.

Незважаючи на регулярне інформування поліцією громадян про шахрайства, які вчиняються злочинцями стосовно людей різного віку, і в результаті яких потерпілі втрачають всі свої заощадження, злочини, пов’язані з видурюванням грошей фіксуються поліцією чи не щодня.

Лише за минулу добу невідомі поки що злочинці «заробили» на довірливих жителях регіону майже 115 000 гривень.

Так вдень до 76-річної жительки села Бесарабка Роменського району, яка знаходилася вдома разом зі стареньким чоловіком, під’їхав автомобіль «Ауді» на «євро бляхах» з якого вийшло троє невідомих. Прибулі чоловіки, представилися пенсіонерам банківськими працівниками, які нібито міняють гроші «старого зразка, на гроші нового зразка, в рамках грошової реформи України», та хитрощами змусили літніх людей передати їм 20 000 тисяч власних заощаджень, пообіцявши, що поштарка після обіду поверне їм всю суму, але вже в купюрах «нового зразка».

У Сумах, Білопіллі, Лебедині, Липовій Долині та Шостці, шахраї по телефону дзвонили своїм майбутнім жертвам, і називалися працівниками банків. Далі, вигадавши легенди, про те, що нібито через якісь технічні збої картки «клієнтів» будуть заблоковані, випитували конфіденційну інформацію, пін коди, дізнавалися останні цифри номера картки тощо, і знімали з них гроші. Причому від злочинних дій шахраїв страждали не лише літні люди, але й молоді та досить обізнані. Так 27-річна жителька обласного центру за мить втратила з карткового рахунку майже 18 000 гривень. 34-річна мешканка міста Білопілля 16 000 гривень, а 31-річна мешканка Лебедина – майже 34 000 гривень.

Ще 18 000 гривень зловмисники видурили у 55-річної жительки Шостки, змусивши її перед цим по телефону надати всю конфіденційну інформацію, яка нібито потрібна їм для того, щоб «розблокувати картку». А жінка, вочевидь забула, що ця інформація у справжнього банка давно є. Вона надала її ще тоді, коли оформлювала в банківській установі свою картку.

За подібною схемою, надавши невідомо кому по телефону інформацію про останні три цифри на звороті своєї банківської картки, необхідну нібито для її розблокування, житель села Берестівка, що на Липоводолинщині втратив 7000 гривень.

Поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» та проводить всі необхідні оперативні заходи, з метою встановлення та затримання злочинців.

Шановні громадяни! Поліція застерігає, нікому, ніколи, ні за яких обставин не повідомляйте номер своєї банківської картки, пін код, цифри на звороті. Пам’ятайте, дані банківської картки є конфіденційними. Не дайте себе ошукати.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: