Завантаження ...

На Сумщині збільшується кількість випадків захворювання на сказ

Захворювання на сказ є одним з найнебезпечніших інфекційних хвороб з смертельним ураженням центральної нервової системи.



Захворювання на сказ є одним з найнебезпечніших інфекційних хвороб з смертельним ураженням центральної нервової системи.

Випадки сказу серед тварин реєструються майже у всіх районах Сумської області. Якщо у І півріччі 2017р. було підтверджено сказ у 6 тварин, то у 2018р. – у 45 тварин: лисиць – 15, собак – 12, котів – 15, сільськогосподарських тварин - 3 . При цьому із 27 собак і котів - 6 бродячі і 21 домашні (дворові), з яких 18 не щеплені. Серйозне занепокоєння викликає той факт, що майже 60% захворілих сказом тварин становлять синантропні тварини (тварини, які живуть поруч з людиною, різною мірою пристосувались до створених або видозмінених людиною умов середовища), які наближають смертельно небезпечну інфекцію до оселі людини.

Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації зі сказу збільшилася загроза виникнення і поширення цієї інфекції серед населення.

Людина заражається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та слизові оболонки (ослинення – 10%), рідше – при знятті шкіри з трупів скажених тварин, особливо лисиць.

За 6 місяців поточного року до лікувально-профілактичних закладів області за медичною допомогою звернулося 1236 осіб, постраждалих від укусів, подряпин чи ослинень тваринами, з них 27,7 % діти до 17 років.

555 осіб (44,9 % від загальної кількості постраждалих) укушені домашніми котами та собаками, не щепленими проти сказу.

Питома вага постраждалих від безпритульних собак та котів складає 27% (334 осіб).

32 особи (2,5%) постраждало внаслідок контакту з дикими хижими тваринами.

Єдиним ефективним засобом попередження сказу є антирабічні щеплення. Після проявів перших симптомів сказу людину вилікувати вже неможливо. Тому після укусу твариною в жодному разі не можна чекати у себе появи симптомів захворювання та відкладати візит до лікаря. Фахівець за показами призначить курс щеплень

Захворювання людини на сказ є наслідком пізнього звертання постраждалих осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації.

Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за медичною допомогою!

ДУ „Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: